10 sierpnia 2020 Informacje

77. Tour de Pologne UCI World Tour za nami!

W niedzielę 9 sierpnia 2020 r. drogami gminy Liszki przejechał, a w zasadzie przemknął peleton 77 edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Wydarzenie przyciągnęło wielu miejscowych kibiców, którzy na trasie przebiegającej m.in. przez Kaszów, Liszki, Cholerzyn, Budzyń i Kryspinów mogli być świadkami rywalizacji czołowych ekip i kolarzy znanych z wielkich wyścigów.

Etap 5 Zakopane – Kraków, po 188 km wyścigu zwyciężył Davide Ballerini, a zwycięzcą całego wyścigu został jego kolega z zespołu Deceuninck – Remco Evenepoel, który nie dał szans reszcie stawki. Najlepszym z Polaków okazał się Rafał Majka (Bora - Hansgrohe), który w klasyfikacji generalnej zajął 4 miejsce.

Tegoroczny wyścig Tour de Pologne okazał się udany dla kolarzy z naszego kraju, ponieważ tytuł Najlepszego Górala PZU przypadł Patrykowi Stoszowi (Reprezentacja Polski), a Najaktywniejszym Zawodnikiem LOTTO okazał się Maciej Paterski (Reprezentacja Polski).

W imieniu organizatorów, Paweł Miś - Wójt Gminy Liszki dziękuje służbom porządkowym tj. Policji oraz druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Liszki, dbającym o bezpieczeństwo na drogach, w związku z czasowymi utrudnieniami na wymienionej trasie.