25 czerwca 2021 Informacje

I TURNIEJ KARATE KYOKUSHINKAI O PUCHAR WIŚLANEGO SMOKA

29 maja 2021 roku w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Liszkach odbył się I Turniej Karate Kyokushinkai o Puchar Wiślanego Smoka

29 maja 2021 roku w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Liszkach odbył się I Turniej Karate Kyokushinkai o Puchar Wiślanego Smoka. Startowało w nim 84 zawodników i zawodniczek z 11-tu klubów karate kyokushinkai południowo-wschodniej Polski. Sędzią głównym turnieju był Andrzej Krawontka 5 dan, a sędzią technicznym Andrzej Kaganek 3 dan.

Patronat honorowy nad turniejem objął Wójt Gminy Liszki - Paweł Miś. Gośćmi honorowymi byli: Agnieszka Pyla - Radna Powiatu Krakowskiego oraz shihan Andrzej Drewniak - V-ce prezes Światowej Federacji Karate Kyokushinkai. Wójt Gminy Liszki w rozmowie z V-ce prezesem KWF stwierdził, że: „Karate w gminie Liszki jest jedną z niewielu dyscyplin, która gromadzi tak wielu zawodników w czasie turnieju” i zadeklarował dalszą pomoc w rozwoju tej dyscypliny w gminie Liszki.

Poziom zawodów przewyższył oczekiwania niektórych trenerów i zawodników. Wielu z nich startowało w zawodach ogólnopolskich oraz europejskich. Zawodnicy z  naszego klubu zdobyli cztery medale. Złoty medal w kategorii kata i pięciu technikach adeptek zdobyła Gabriela Urban, w kategorii kumite dziewcząt brązowy medal zdobyła Emilia Kowalik, a w kategorii kumite chłopców brązowy medal zdobył Jan Kopeć. Najmłodszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Igielski z Lisieckiego Klubu Karate. Drużynowo Lisiecki Klub Karate Kyokushinkai zajął piąte miejsce. Mam nadzieję, że z roku na rok Turniej Karate o Puchar Wiślanego Smoka będzie gromadził coraz większą ilość zawodników z regionu południowej Polski.

W imieniu zarządu Lisieckiego Klubu Karate Kyokushinkai pragnę podziękować współorganizatorom turnieju za okazaną nam pomoc, a były to firmy: WOLAREK wyroby tradycyjne wędlin, OSHEEE Polska, piekarnia ŁYSA GÓRA oraz firmie OPC za zabezpieczenie medyczne turnieju.

Dziękuję rodzicom za pomoc w organizacji turnieju oraz zawodnikom naszego klubu za udział i duże zaangażowanie podczas konkurencji, które reprezentowali. Dziękuję także wszystkim zawodnikom i innym osobom przybyłym na wydarzenie.