21 lutego 2019 Oświata

II miejsce SP Liszki w Mistrzostwach Powiatu Krakowskiego w Koszykówce Dziewcząt

Relacja z turnieju (18.02.2019)

W dniu 18.02.2019 na hali sportowej przy szkole podstawowej w Tenczynku odbyły się „Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Koszykówce Dziewcząt” organizowane w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018/2019” dziewcząt dla klas 7 i 8 oraz 3 gimnazjalnych. Do turnieju zgłosiło się 6 szkół:

1.Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Liszkach
2.Szkoła Podstawowa w Bolechowicach
3.Szkoła Podstawowa w Skawinie
4.Szkoła Podstawowa w Nawojowej Górze
5.Szkoła Podstawowa w Kamieniu
6.Szkoła Podstawowa w Zielonkach

Zespoły zostały rozlosowane do 2 grup, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, 5x5, czas gry 2 x 8 minut.

3. Kamień – Liszki (23-4)

Nasza drużyna zajęła drugie miejsce w grupie B.
Do półfinałów awansowały dwa najlepsze zespoły z grup grając 1A-2B i 1B-2A. Zwycięzcy meczy półfinałowych zmierzyli się w meczu o pierwsze, zaś przegrani o trzecie miejsce w turnieju.

Liszki – Kamień (8-15)

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Liszkach zajęła drugie miejsce i wywalczyła „Wicemistrzostwo Powiatu Krakowskiego" w koszykówce dziewcząt za co im serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach !!!