22 maja 2019 Oświata

Wicemistrzostwo Powiatu Krakowskiego w Piłce Nożnej Chłopców

Relacja z turnieju - Ochojno, 17.05.2019r.

W dniu 17.05.2019 na obiektach sportowych w Ochojnie odbyły się „Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w piłce nożnej chłopców” organizowane w ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2018/2019” chłopców dla klas 7 i 8 oraz 3 gimnazjalnych. Do turnieju zgłosiło się 7 szkół jako mistrzowie poszczególnych gmin:

7. Szkoła Podstawowa w Przegini

Zespoły zostały rozlosowane do 2 grup, w których mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, na dwóch boiskch, 6x6, czas gry 2 x 10 minut.

5. Liszki – Świątniki Górne (4-1)
Bramki: Ludwikowski Wiktor, Kopeć Konrad, Grzesiak Dawid (x2)
6. Zabierzów – Krzeszowice (0-1)

GRUPA B:

1. Czernichów – Skawina (2-4)
2. Przeginia – Skawina (0-2)
3. Czernichów – Przeginia (2-2)

Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w grupie A.
Do półfinałów awansowały dwa najlepsze zespoły z grup grając 1A-2B i 1B-2A. Zwycięzcy meczy półfinałowych zmierzyli się w meczu o pierwsze, zaś przegrani o trzecie miejsce w turnieju.

Mecze półfinałowe:
1A – 2B
Liszki – Czernichów (5-1)
Bramki: Ludwikowski Wiktor, Kopeć Konrad (x2), Grzesiak Dawid (x2)

1B – 2A
Skawina – Świątniki Górne (3-1)

Mecze finałowe:

Mecz o 3 miejsce:
Czernichów – Skawina (0-1)

Mecz o 1 miejsce:
Liszki – Świątniki Górne (2-2), po dogrywce (2-3)
Bramki: Grzesiak Dawid, Para Bartosz

W meczu finałowym przegraliśmy po dogrywce, mimo że w czasie regulaminowym prowadziliśmy (2-1) na minutą przed końcem spotkania. Wówczas sędzia podyktował rzut karny dla drużyny ze Świątnik Górnych doprowadzając do remisu. W dogrywce obowiązywała zasada „złotego gola”, tzn. po zdobyciu pierwszej bramki sędzia kończy mecz. Udało się to rywalom po rzucie wolnym z bliskiej odległości.

Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Liszkach wywalczyła „Wicemistrzostwo Powiatu Krakowskiego w piłce nożnej chłopców” za co im serdecznie gratulujemy !!!